2131/​283

Stor Italiensk Louis XVI kommode indlagt med marquetteri af frugtræ, plade af svensk Kolmårdsmarmor 18. årh.s slutning. H. 94. B. 127. D. 62.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Pladen er ikke original tilhørende kommoden.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK