2438/558
Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948)
Stor dråbeformet vase af lertøj modelleret med to gennembrudte hanke. Dekoreret med sort/hvid med dobbeltglasur. Sign. HAK. Stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 46,5.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Fra
i
Vurdering
13 bud
144870 | ||
101714 | ||
51104 (Autobud) | ||
101714 | ||
51104 (Autobud) | ||
101714 | ||
51104 (Autobud) | ||
101714 | ||
51104 (Autobud) | ||
144870 | ||
51104 | ||
801117 | ||
101714 |