2437/504
Dråbeformet vase af stentøj dekoreret med æggeskalsglasur. Udført og stemplet hos Saxbo, Danmark, 67. Udført 1937–1949. H. 12,9. Diam. 10,5.
Glasur med nogle overfladeridser og mærker samt nogle områder med brudte glasurbobler.
Vurdering
14 bud
1156341 | ||
942786 | ||
826128 (Autobud) | ||
942786 | ||
826128 (Autobud) | ||
942786 | ||
826128 (Autobud) | ||
942786 | ||
826128 (Autobud) | ||
942786 | ||
826128 (Autobud) | ||
942786 | ||
826128 | ||
845405 |