Herman Hansen Koefoed (f. Rønne 1743, d. København 1815)
Portræt af en herre i gul vest. Verso sign. Kofoed pinx. Olie på lærred. 64×51.
Krakeleringer, retoucheringer, mindre afskalninger samt langs blændrammens kant et mærke. Mindre afskalninger. Behov for rensning og opstramning.
911578 (Autobud) | ||
956942 | ||
911578 |