Jørgen Nash (f. Vejrum 1920, d. Örkeljunga 2004)
“Jorn”, “Munch” og “Hill” fra serien “En trojka i Paris”, 1981. Alle sign. Jørgen Nash EA samt betitlet, dateret og nummereret 17/25. Litografier i farver. Lysmål 80×58. (3).
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
15 bud