2148/348
Fransk Charles X skab af mahogni med senere plade af marmor, front med skuffe, to døre bag hvilke hylde og skuffe, ben af bemalet og forgyldt træ. Ca. 1825–1830. H. 91. B. 113. D. 48.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérskader. Nøgle medfølger. Senere plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag