2050/153
Tre samt en halv Cuerda seca Qajar fliser. Iran, 19. årh. Ca. 21×22 cm. and Ca. 15×23 cm. (4)
Proveniens: Gammel fransk samling.
Fragmenteret og totalt repareret. Misssing glaze
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag