2050/​153

Tre samt en halv Cuerda seca Qajar fliser. Iran, 19. årh. Ca. 21×22 cm. and Ca. 15×23 cm. (4)

Proveniens: Gammel fransk samling.

Fragmenteret og totalt repareret. Misssing glaze

Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag