2204/120
Et par balusterformede vaser af porcelæn, dekoreret med roser og guld på ferskenfarvet grund. Nr. 7. Royal Copenhagen. 19. årh. H. 20,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder krakeleringer i guldbemaling. Reparation af den ene vase.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag