2204/​120

Et par balusterformede vaser af porcelæn, dekoreret med roser og guld på ferskenfarvet grund. Nr. 7. Royal Copenhagen. 19. årh. H. 20,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder krakeleringer i guldbemaling. Reparation af den ene vase.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK