2124/169
Ernemann HEAG XI trope foldekamera af teaktræ. 1917–1926. 9×12 cm plader. Ekstra plader og skindtaske medfølger. Taske H. 20. B. 14. D. 10.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag