2131/220
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Liljekonvaller og blå liljer på en stenkarm. Sign. T. M. 1840. Olie på træ. 15×20.
Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger og retoucheringer langs kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud