Michael Ancher (b. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Lillan Zahle med datteren Wanda Zahle. Sign. M. A. 10. 40×52.
De portrætterede var private venner med Michael Ancher og blev malt i Skagen.Proveniens: Har været i de portrætteredes families eje til i dag.
Selected Paintings, 2 December 2002
Not sold