1709/535
Ole Kielberg (f. Hillerød 1911, d. Daugløkke 1985)
“Daugløkke”, 1952–53. Sign. OK samt sign. på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. 65×85.
Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag