1238/218
Paul Fischer, kopi efter (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Strandparti med badende kvinder. Usigneret, betegnet på bagsiden Cepreu Sterpal 1993. Olie på lærred. 60×90.
Ældre malerier og antikviteter, 17. september 2012
Vurdering
Hammerslag