2148/​511

Loetz

Et par vaser af hhv. klart og grønt glas med bølgende munding samt iriserande mønster i hhv. gult og lyseblåt. Usign. H. 28,5–30,5. (2)

Almindelig brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag