2148/511
Loetz
Et par vaser af hhv. klart og grønt glas med bølgende munding samt iriserande mønster i hhv. gult og lyseblåt. Usign. H. 28,5–30,5. (2)
Almindelig brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag