1708/139
Art Noveau ovn af emaljeret støbejern. Mærket Deville & Cie, Charleville. 19. årh.s slutning. H. 64. B. 50. D. 30.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Revne i glas.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag