1708/​139

Art Noveau ovn af emaljeret støbejern. Mærket Deville & Cie, Charleville. 19. årh.s slutning. H. 64. B. 50. D. 30.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Revne i glas.

Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017

Vur­dering

2.500–3.000 DKK

Hammerslag