2417/964
To-personers sofa samt lænestol med stel af forkromet stål, betrukket med patineret sort skind. Designet 1964. Udført hos P.H. Møbler. 1960'erne. L. 120. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Patineret skind med krakeleringer, ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag