Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
“Un match avant et apres”, 1975. Seks kompositioner. Sign. hhv. Dotremont og Balle, 52/100. Litografier i farve. Trykt hos Centre Graphique, Hjørring. I original mappe. Bladstørrelser 56×68. Uindrammet.
Litteratur: Henning Smidth kat. nr. 1975–03 til 1975–06.
Original stand. Titelblad er gulnet og har enkelte fugtpletter.
CoBrA, 13. december 2022
11 bud