2437/26
Russisk Deisis-ikon, Kristus på tronen med omgivet af bl.a. Maria og Johannes. Tempera på træ. 18/19. årh. 27×23.
Ridser og mærker. Afslag på kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag