2438/​953

Dansk møbeldesign

Et sæt på otte stole af bejdset bøg. Sæder flettet med søgræs. 1930–40'erne. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Løse samlinger.

I Aarhus
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?