2434/43
Ubekendt maler, 19. årh.
Opstilling med fuglevildt, kanin og gule blomster på et bord. Utydelig sign. Olie på lærred. 85×113.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 737, 2004 nr. 2297.
Krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger og retoucheringer. Lærred bør strammes let op.
Vurdering