Foto endnu ikke klar
884/​672

Trine Søndergaard (f. Grenå 1972)

“Guldnakke #2”, 2012. Edition 4/5. Signeret Trine Søndergaard på bagside af ramme. Archival Pigment Print i ramme med museumsglas fra Frese og sønner, København. 60×60 cm.

Proveniens: Bruce Silverstein Gallery, New York

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag

56.000 DKK