2437/946
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-3½/2½”. Standerlampe af forkromet stål med skærme af opalglas. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 130.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
860935 | ||
802930 |