12048/110
Dansk senempire chatol af mahogni, cylinderklap bag hvilken små skuffer og rum med indlægninger af lyst træ. 19. årh. H. 223.
Brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020
Vurdering
Hammerslag