2424/914
Dansk møbelsnedker
Fritstående skrivebord af nøddetræ, front med ni skuffer med skråtstillede fronter, bagside med låger. 1940'erne. H. 76. L. 135. B. 75.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finersprække på pladen.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag