2109/1158
Diamant alliancering af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter og facetslebne blå sten. B. ca. 2 mm. Str. 51.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tre sten mangler.
Smykker og Fashion, 3. marts 2021
Vurdering
Hammerslag