2431/8108
Peter Cramer (f. København 1726, d. sst. 1782)
Kvinde med sytøj. Sign. P. Cramer. Blyant på papir monteret i passepartout. Lysmål 26×18.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 570 1992 nr. 355.
Let foxing. En smule løs i passepartouten. Undersøgt i rammen.
Kunst på papir, 29. juli 2024
Vurdering
Hammerslag