1950/536
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Højrygget to-personers sofa betrukket med rødt skind, ben af mahogni. Model 2432. Designet 1975. Udført hos Fredericia Stolefabrik. L. 130.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|