Thorvald Niss (f. Assens 1842, d. Frederiksberg 1905)
Kystparti. Sign. Niss 1895. Olie på lærred monteret på lærred. 28×23,5.
Svage retoucheringer og let ujævnhed langs kant. Behov for rensning.
806257 |