1932/​14

Hollandsk Barok linnedskab af bemalet og marmoreret træ, front med to låger bag hvilke hylder, rigt dekoreret med landskaber i profilerede rammer. Anno 1795. H. 193. B. 166. D. 60.

Restaureret. Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 5. august 2019

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK