12033/4
Hjerteformet hovedvandsæg af sølv, gennembrudt top prydet med krone. Ejerinitialer AED. Indvendig forgyldt. Utydelig mestermærke APH?. Vægt 32 gr. H. 6,8.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 13. august 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud