2132/272
Thailandsk bestik af messing, skafter i bambus design. I tilhørende kasse. 20. årh.s anden halvdel. 53×46 cm.
Bestående af: 22 gafler, 24 knive, 14 skeer, 14 fiskegafler, 12 fiskeknive, 10 dessertskeer, 12 frugtknive, 12 teskeer, 12 div. serveringsdele.
Spor af brug.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag