2119/547
Poul Hansen (f. Vester Egede 1918, d. Veksølund, Veksø 1987)
Mor og barn. Sign. PH. Skulptur af bronze. H. 53. Katalog medfølger. (2)
Småridser i overfladen.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag