1511/1622
Kinesisk tempel af udskåret ben med blomster og figurer. 20. årh. H. 37 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Varia, 12. marts 2015
Vurdering
Hammerslag