2445/​166

A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923)

Parti Bagsværd Sø med en pige gående langs vejen med frisk mælk. Usigneret. Betegnet på bagsiden Malet af A. Andersen-Lundby. Olie på lærred. 32×45,5.

Mindre retoucheringer. Let overfladerensning anbefales.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

10 bud

865006 (Autobud) 2.700 DKK
201595 2.600 DKK
865006 (Autobud) 2.000 DKK
201595 1.950 DKK
865006 1.900 DKK
1169951 1.850 DKK
865006 (Autobud) 1.800 DKK
1169951 1.800 DKK
865006 1.550 DKK
810019 1.500 DKK