2142/808
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Ovalt sofabord af teak opsat på runde, tilspidsede ben. Top ilagt kakler dekoreret med sorte og lilla motiver på lys bund. Sign. Bjørn Wiinblad, 89. H. 56. L. 133. B. 85.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||