2414/92
Louis Auguste Francois Aumont (f. København 1805, d. Frederiksberg 1879)
Portræt af ung herre i sort jakkesæt med ring på pegefingeren. Sign. L. Aumont 1835. Olie på lærred. 28×23.
Mindre retoucheringer. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud