1803/1699
Fem spindel lommeure af sølv, heraf to franske sign. Le Roy og Elffroth & Cie, tre med beskyttelseskapsel. 18.-19. årh. Diam. ca. 5. (5)
Der garanteres ikke for funktionaliteten. En skive med reparationer, to med hårevner.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag