741/357
Jens Adolf Jerichau (f. Roskilde 1890, d. Paris 1916)
Blomstrende valmuer. Olie på lærred. Sign. J.A. Jerichau. 60×72.
Klassisk modernisme, 13. april 2005
Vurdering
Hammerslag