1317/737
Andreas Hansen (f. 1936)
Møblement i Honduras pitch pine, bestående af sofa, et par lænestole samt ovalt sofabord. Model nr. 140. Udført hos Brødrene Andersen. Bord H. 65. L. 130. B. 85. Sofa H. 86. B. 170. D. 75. (4)
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Moderne kunst og design, 23. april 2013
Vurdering
Hammerslag