1317/​737

Andreas Hansen (f. 1936)

Møblement i Honduras pitch pine, bestående af sofa, et par lænestole samt ovalt sofabord. Model nr. 140. Udført hos Brødrene Andersen. Bord H. 65. L. 130. B. 85. Sofa H. 86. B. 170. D. 75. (4)

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.

Moderne kunst og design, 23. april 2013

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK