1946/26
“La Comtoise”. Fransk vægur af messingblik, emaljeret urskive med romertal. Sign. “au Port Ste Marie”. 19. årh. H. 42. B. 27. D. 16.
Brugsslitage. Emaljeafslag på skiven. Lodder samt pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag