2041/302
Antikt Tekke/Bochara hovedtæppe, Turkmenien. 20. årh.s begyndelse. 312×217.
Flossede ender. Slidte frynser. Ene kant med delvis med defekter/brud/flossede. Ene hjørne med gulig skjold. Mindre parti med slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud