2039/​196

To bordprydelser af glaseret stentøj i form af kurve med henholdsvis æg, og blomster og frugter. 20. årh. H. 22 og 28 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK