2124/967
“S-211”. Sofabord med ben af stålrør, cirkulær top af bejdset bøg. Udført i 1930erne. H. 62. Diam. 54.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt rust.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag