2124/​967

Fritz Hansen

“S-211”. Sofabord med ben af stålrør, cirkulær top af bejdset bøg. Udført i 1930erne. H. 62. Diam. 54.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt rust.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK