2150/93
Thailandsk dekorativ figur af forgyldt træ i form af Buddha siddende på lotustrone prydet med flusser. 20. årh. H. 55 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. december 2021
Vurdering
Hammerslag