1650/746
Dansk design
Kombineret bordlampe og væglampe med fod og justérbar skærm af hvidlakeret metal, længdejustérbar stamme af messing. 1950'erne. Maks. L. 52.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Lakering med enkelte afskalninger. Skærm med buler. Defekt afbryderknap. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 13. december 2016
Vurdering
Hammerslag
16 bud