2142/112
Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)
Fynsk sommerlandskab med udsigt til marker. Sign. monogram. Olie på lærred. 68×97.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Mindre hul i lærred.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag