2142/​112

Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)

Fynsk sommerlandskab med udsigt til marker. Sign. monogram. Olie på lærred. 68×97.

Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Mindre hul i lærred.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag