Bestiksæt af sølv, bestående af kniv med pistolformet skaft, ske og gaffel, uindetificerbare stempler. L. 19–25 cm. I etui af læder, præget med gulddekoration. Antagelig Tyskland 18. årh.s slutning. L. etui. 27 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
24 bud