2427/557
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)
“PK 22”. Et par lænestole med stel af stål. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1989. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med slitage. Stel med rust.
Vurdering
Hammerslag
1091700 (Autobud) | ||
886775 | ||
1091700 (Autobud) | ||
886775 | ||
1091700 (Autobud) | ||
886775 | ||
1091700 |