1908/1573
Korintisk søjlekapitæl af storkrystallinsk marmor med akantusblade. Muligvis byzantinsk, 8. årh. H. 17 cm. L. 20 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud